גיבוי ביקורות 2009

ביקורות | הקהל כותב

"שתי גיבורות ראשיות"

חג המוסיקה הישראלית-היום השני, באר שבע:

עם הסינפונייטה באר שבע וסולנים. מנצח: דורון סלומון

"מהצלילים הראשונים של הקונצרט לסיום היום השני של " חג המוסיקה הישראלית" הסתבר מיד: הגיבורה הראשית של הערב תהיה התזמורת- הסינפונייטה באר שבע- ומנצחה דורון סלומון. ככל שנקפו הדקות הלכה וגברה ההערכה לסינפונייטה: בגלל מה שמקובל לראות כמובן מאליו כמו הנגינה הנקיה שלה, והצליל היפה: וגם בגלל מה שהוא לא כל כך מובן מאליו: האווירה הנעימה שהשרתה, ההתייחסות המקצועית והאהבה למוסיקה: ובעיקר בגלל מה שהסתבר כפלא של ממש: יכולתה, ונכונותה, לנגן מוסיקה שהיא לעיתים מופרכת, לעיתים סתם קשה, או מתפתלת בקפיצות סגנוניות נחשוניות מפסדו-מזרחיות ועד אלה הוליווד, והכל במסירות בלי גבולות.

מקלילות היצירה "הקש בעץ" של הדס גולדשמיט-חלפון בכיכובו של הוירטואוז הנהדר חן צימבליסטה בכלי הקשה: דרך "מסעות", יצירה שופעת יופי ודמיון של אייל אדלר: והמשך בסימפוניה של ציפי פליישר וב"חזיונות" של עדן פרטוש שכולה מוסיקה נוקשה שהסולן רואי אמוץ ריכך אותה במקצת-דילגה הסינפונייטה מסיבוך לסיבוך, פותרת בעיות טכניות וסגנוניות, מונהגת בטבעיות בשרביטו של סלומון שאלוהים יודע איך למד את הפרטיטורות הבלתי-אפשריות הללו, מבססת את מרכזיותה בקונצרט.

עד שבסוף הערב גם היא נאלצה , יחד עם כל הקהל, לקוד קידה לגיבורה אחרת, שתפסה את מקומה ושבתה לגמרי את כולם באישיותה: הזמרת קורין אלאל. מה גורם לאמנית למגנט אליה אולם שלם רק מעצם נוכחותה, לרכז אליה מבטים של מאות אנשים בלי שיוכלו להוריד ממנה את העיניים, לרגש בקולה עד דמעות ולהעלות באמצעותו חיוכים רחבים ולעודד אהבה אליה- זה מסתורין. קורין אלאל, בעיבודים יפים של סטודנטים לחמישה שירים שלה, נסכה בחג המוסיקה משמעות, ובזכות שירתה השופעת קסם הוא היה ראוי לשמו."

נעם בן זאב, עיתון "הארץ" 19.9.07

 ..."המיסה של בטהובן היא נהדרת, מביעה את מסריה היטב וחודרת בקלות אל אוזניו וליבו של המאזין. שלשום זכתה לביצוע הולם וטוב, וכיכבה כפתיחה מרשימה לעונה החדשה של הסינפונייטה"..

חגי חיטרון, "הארץ"

 

 ..."הסימפוניה הסקוטית של מנדלסון, הייתה הצימוק התזמורתי של אמש, בהירות צליל המיתרים, וצליל יפהפה של אנסמבל כלי הנשיפה מעץ יצר אתגר של מעין תחרות בריכוז גבוה על אזני המאזינים... סלומון ונגניו הבריקו בסימפוניה הסקוטית וחשפו בה להנאת כולם איכויות קאמריות."

יוסי שיפמן, "הבמה"


על משעול פופולארי - פתיחת העונה של תזמורת סינפונייטה

...משמח לציין שההבטחה הגלומה בתוכנית מומשה. לשמע הנגינה של הסינפונייטה, שלשום, קשה היה להאמין שתזמורת זו, שבסיסה בבאר שבע, שרויה בשנים האחרונות בדאגה מתמדת לעצם קיומה.

המנהל המוסיקלי דורון סלומון הפיק מהנגנים את מיטבם, ונראה כי הושקעה הרבה עבודה בתוכנית הפופולרית ה"קלה" הזאת. אפליג ואומר, כי למשמע קטעים אחדים, קשתני הסינפונייטה מסוגלים להתחרות עם חטיבת המיתרים של כל תזמורת קאמרית אחרת בישראל...

 

חגי חיטרון "הארץ"קלאסי..."תזמורת באר- שבע עם קונצרט מדהים ביופיו שכולו מיצירות מוצרט.

שמעתי אותם, המוצרט שלהם נכון לעכשיו: פשוט. עמוק. זורם. זה קונצרט, זה? זה אירוע. רוצו, כדאי לכם"...

חנוך רון "ידיעות אחרונות".


הסינפונייטה באר-שבע עושה בית ספר
מאת: יוסי שיפמן

"הסינפונייטה הישראלית באר-שבע מתמקמת בקלילות בראש הליגה של התזמורות הקטנות. שיפמן התענג על מנה גדושה של מוצרט מעולה, בביצוע מאופק ומאוזן".....


כמו להטוטנים
....." המנצח הופך באחת את הקונצרט למה שהוא אמור להיות: התכנסות של אנשים שבאים לשמוע ולחוות מוסיקה ביחד.
..... חברי התזמורת פוזרו על פני שטח גדול של הבימה, רחוקים זה מזה ומופרדים על ידי שלושה פסנתרי כנף גדולים והם יחד עם שלושת הפסנתרנים, היו צריכים לתאם נגינה בצוותא ולהצליח בזאת רק כבסיס לביצוע שיש בו משמעות אמנותית. האנסמבל הצליח ולרגעים התוצאה היתה עוצרת נשימה, כמו צפייה בהולך על חבל שעושה להטוטים בגובה רב.

נעם בן זאב, "הארץ".

 

«אוקטובר 2019»
אבגדהוש
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
2021 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
הודעות שוטפות

כתובתנו:
המשכן לאמנויות הבמה,
שד´ רגר 41 באר-שבע.
טלפון: 08-6266422
פקס: 08-6266421