נשמח לחזור אליך, הסינפונייטה

העונה החדשה בסינפונייטה

העונה החדשה בסינפונייטה הישראלית באר-שבע:

פסטיבל אביב קלאסי, יצירות בבכורה עולמית, סולנים אורחים מחו"ל, סדרת הרצאות מרתקת עם יוסי שיפמן, "הסדרה הישראלית" עם גיל שוחט, סדרת האיכות לילדים ולכל המשפחה עם חן צימבליסטה ועוד...         

העונה ה-44 בסינפונייטה הישראלית באר-שבע מציגה רפרטואר מוסיקלי  מגוון ומפתיע לשוחרי המוסיקה בכל הגילאים.

הסינפונייטה הישראלית באר-שבע ציינה החודש את סיומה של עונה מוצלחת נוספת בניהולו המוסיקלי  של מאסטרו יוסטוס פרנץ מגרמניה, המכהן בתפקיד זה עונה שלישית ברציפות.

פרנץ ימשיך להוביל את התזמורת גם בעונה ה- 44  התזמורת, שתפתח רשמית ב5  בנובמבר  2016 בקונצרט פתיחה חגיגי עם סולנים ומקהלה  שיבצעו עם נגני הסינפונייטה את "כרמינה בוראנה" מאת קארל אורף, אחת מהיצירות הדגולות והפופולאריות של המוסיקה המודרנית.  עוד בתכנית:  הקונצ'רטו לפסנתר בלה מינור מאת שומאן, בביצוע יוסטוס פרנץ והפתיחה ל"וילהלם טל" מאת רוסיני.

סדרת "קלאסיקה"

הסדרה הקלאסית מציעה לקהל יצירות מופת, כאשר אירוע העוגן הבולט הוא פסטיבל "אביב קלאסי בנגב"  שהפך למסורת שנתית. הפסטיבל יתקיים במהלך חודש מרץ 2017 ויציע חגיגה מוסיקלית של יצירות מאת המלחינים היהודים הידועים והגדולים בעולם (כמו: מנדלסון, מהלר, שיינברג ועוד) ובהשתתפות סולנים ומנצחים אורחים מהארץ ומחו"ל ( גיורא פיידמן הקלרניטן, שרה פינטלינג-מורג החלילנית ועוד).

עוד בסדרה הקלאסית:

ביצוע בבכורה עולמית ליצירתו של יחזקאל בראון: "דיוורטימנטו", ביצוע בבכורה ארצית לפתיחה של האופרה "ג'מילה" מאת ביזה, ביצוע יצירתו של מיכאל וולפה "שיבה למדבר" , הקונצ'רטו הכפול של דורון טויסטר- צ'לן, מלחין ומעבד קלאסי מוערך שיבצע עם התזמורת את היצירה פרי עטו, ערב המוקדש ליצירות בטהובן, ערב מוצרט, הרקוויאם של ברהמס ועוד.

 

"צלילים מהגלובוס"

הסדרה הקלאסית הקלה ממשיכה לגוון ולהפתיע עם שילובים מוסיקליים, אמנים ויצירות מרחבי העולם: קונצרט "פנטזיה הונגרית" עם הפסנתרן הבינ"ל איוואן רודין (רוסיה), קונצרט בניצוחה של אליזבת פוקס (אוסטריה), מוסיקאית צעירה ומוכשרת שתבצע עם התזמורת אריות מוכרות ואהובות מהמיטב של הרפרטואר האופראי, בליווי סולנים.

הגיטריסט יורם זרביב יתארח בקונצרט "קרנבל ברזילאי בארמון ספרדי", והחלילן רואי אמוץ יתארח בקונצרט שכולו געגועים לארץ המגף, בהנחייתו המרתקת של חוקר המוסיקה והעיתונאי יוסי שיפמן. הסולן יגאל מלצר יתארח בקונצרט "החצוצרה של היידן" ולסיום הסדרה נקנח בקונצרט מיוחד ומרגש: "לב יהודי בגוף צועני" בתכנית המפגישה את עולם הכלייזמר היהודי עם מוסיקת עולם: נגן הקלרנית חנן בר-סלע מארח את נגן חליל הפאן הידוע ביותר בעולם: קונסטנטין מוסקוביץ (מולדובה) בניצוחו של  זיו קוז'וקרו, המלחין והמנצח המבטיח, בוגר הקונסרבטוריון העירוני של באר-שבע ויליד בירת הנגב, שיש לו פינה חמה ואוהדת בקרב שוחרי המוסיקה של באר-שבע.

 

"הסדרה הישראלית"

ההצלחה ממשיכה! זו העונה השלישית ברציפות לשיתוף הפעולה המוצלח בין הסינפונייטה  וגיל שוחט, מאז הושקה בבאר-שבע- הסדרה הכפילה את מספר המנויים שלה והאולמות הולכים ומתמלאים בקהל מגוון: סטודנטים ואזרחים ותיקים, שוחרי מוסיקה קלאסית וחובבי זמר עברי- כולם מוצאים עניין והנאה מהקונצרטים  בהשתתפות מיטב הזמרים והיוצרים בארץ. העונה נארח את פבלו רוזנברג, קובי אפללו, מיקי גבריאלוב ושלמה גרוניך, אשר  יופיעו על במת הסינפונייטה בסדרה המפגישה את עולם המוסיקה הקלאסית עם ז'אנרים מוסיקליים כג'אז, פופ ומוסיקת עולם.

 

"הסדרה לכל המשפחה"

בניצוחו וניהולו האמנותי של אמן כלי ההקשה הבינ"ל חן צימבליסטה. זו העונה השלישית לחיבור המוצלח בין הסינפונייטה וצימבליסטה, חיבור המניב  סדרת קונצרטים שהיא חוויה תרבותית לכל הגילאים: מוסיקה, מחול, אנימציה, כלי נגינה אקזוטיים מרחבי תבל, זמרים, נגנים ושחקנים אורחים מהארץ ומחו"ל (נגן האבוב יואל ליפשיץ, השחקן עמנואל חנון, רקדני בלט ירושלים, רקדן הסטפס צחי פטיש, מקהלות ילדים  ועוד הפתעות...)

 

קורס סטודנטים אקדמי

הסינפונייטה היא הדגל המוסיקלי של הדרום ומהווה חלק בלתי נפרד מהתנופה וההתפתחות בנגב. מעבר ליצירה והעשייה האמנותית משקיעה התזמורת בהעמקת הקשר עם הקהילה, תוך טיפוח החינוך המוסיקלי של הדור הצעיר. כמו כן,  מאות סטודנטים מאוניברסיטת בן –גוריון והמכללות האקדמיות באזור  פוקדים את אולם הקונצרטים  בסדרה הייחודית מסוגה בארץ, המשלבת חוויה תרבותית עם נקודות זכות אקדמיות. זו השנה התשיעית ברציפות לקיום הקורס בהצלחה מרובה וההיענות של הסטודנטים הולכת וגדלה מעונה לעונה!
מאסטרו דורון סלומון, מנהלה המוזיקלי של התזמורת בין השנים 2005 - 2013 הוא מייסד והוגה מיזם קורס הסטודנטים, מרצה ומנצח על רוב הקונצרטים בקורס.

 

עוד בתזמורת:

"הקונצרט המשוחח" - סדרת הרצאות ומפגשי העשרה מרתקים לקהל הרחב, עם העיתונאי, המבקר וחוקר המוסיקה יוסי שיפמן. מומלץ בחום לכל שוחרי המוסיקה!

תערוכת ציורים - הסינפונייטה תציב באכסדרת אולם הקונצרטים תערוכה מתחלפת:

לקט נבחר מתוך אוסף הציורים המרהיב של זוג האמנים אולג קרוטקוב (ז"ל) ואלה בינשטוק (ז"ל), הוריה של אנה גיטרמן, נגנית ויולה ותיקה בתזמורת הסינפונייטה.

אולג ואלה נולדו במוסקבה בשנת 1929, התחתנו בשנת 1950, ומאז לא נפרדו מעולם. בשנת 1955 סיימו יחד את האקדמיה לאומנות בטרטו (אסטוניה). שניהם היו חברים באגודת הציירים המרכזית של בריה"מ ואף עסקו בהוראת אמנות באקדמיה. אולג קרוטקוב למד בצעירותו בסטודיו של סרגיי איבאשב-מוסאטוב (אמן רוסי נערץ ומפורסם, שזיהה את הכישרון הגדול של קרוטקוב הצעיר ולקח אותו תחת חסותו).

מ-1957 עד 1990 אולג ואלה עבדו ביחד בתחום האומנות המונומנטאלית. ובכל זאת, בציור – לכל אחד מהם סגנון שונה ויחיד במינו.

בשנת 1992 עלו לישראל וחיו מאז  בבירת הנגב. הם ערכו תערוכות אישיות משותפות רבות באירופה ובישראל.

בשנת 2011 קרוטקוב השתתף בתערוכה במוזיאון לאומנות מודרנית במוסקבה וזכה לביקורות נלהבות.בעקבות המוניטין שיצא לו, קיבל הזמנה להצגת תערוכה יחיד במוזיאון הרוסי הממלכתי הידוע והיוקרתי בסנט פטרבורג, שהתקיימה ב-2014.

הקהל מוזמן ליהנות מתערוכה מתחלפת שתוצג באכסדרת המשכן לאמנויות הבמה במהלך הקונצרטים של סדרת "קלאסיקה" (8 קונצרטים בסדרה הקלאסית, בכל קונצרט יוצג לקט ציורים שונה על פי נושא מסוים).

התחבר בקליק
«יוני 2017»
אבגדהוש
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 2829 30
הודעות שוטפות
משרות פנויות
לפרטים...

כתובתנו:
המשכן לאמנויות הבמה,
שד´ רגר 41 באר-שבע.
טלפון: 08-6266422
פקס: 08-6266421