נשמח לחזור אליך, הסינפונייטה

חברי התזמורת

האנשים שמאחורי הצלילים - חברי התזמורת (צילום: שי שמואלי)


מנהל מוסיקלי ומנצח ראשי: ניר קברטי              מנכ"ל: קלאודיה צובל
משנה למנהל מוסיקלי: ירון פרנסקי                   מנצח הבית: דר' זיו קוז'וקרו
                                                                  מלחין כבוד: פרופ' מיכאל וולפה                  
מנצח אורח ראשי: דורון סלומון                         מלחין הבית: אורי ברנר      
מנצח אורח כבוד: פרופ' יוסטוס פרנץ                                     
מנצח כבוד: מנדי רודן (ז"ל)                       


 

כינור ראשון
ירון פרנסקי- כנר ראשי*
אשר בלכמן- משנה לכנר ראשי            
אנה דשבסקי
אמה מילמן
שמואל דרגצקי
אליונה גורטובוי
אנסטסיה יזרעאלב

כינור שני
מרים ארחנגרודסקי*
יבגני פרוננקו
טטיאנה ז'וקוב
אינה פיודורוב
נטליה פרוננקו
ארקדי קליין


ויולה
אלה פרימשטיין*
דרור בן-טבו**
אנה גיטרמן
גיל חזן


צ'לו
סופיה פלקוביץ*
ניקולאי דורוש
אירנה פונדיק
אילנה קמרס


קונטרבס
מעיין ביידר יעקובסון*
גרגורי טורובסקי**

חליל/ פיקולו
שרה פינטלינג- מורג*
אורי נהיר

אבוב/ קרן אנגלית
יואל ליפשיץ*
אריאל אלוורז-פריירה

קלרנית
ניצן כספי**

בסון
רולנדו קסאדה-ברודי*
מרים לוינסון

קרן יער
רומן קוט*
סוזנה הימינז

חצוצרה
טל בר- ניב*
עמנואל שרלה

טימפני


מנהל במה
אנדריי סבין

*ראש קבוצה
**ממלא מקום ראש קבוצה


ירון פרנסקי – כנר ומנצח
ירון פרנסקי, כנר ומנצח, החל את לימודי הכינור עם אביו, הכנר גרשון פרנסקי, המשיך את לימודיו אצל פרופ' ישראל עמידן ובאקדמיה למוסיקה על שם רובין אצל הפרופ' יאיר קלס.
למד בגרמניה אצל אנדרה גרטלר ובארה"ב אצל דורותי דיליי, פראנקו גולי והנרי טמיינקה.
בגיל 21 נבחר לכהן ככנר הראשי בתזמורת הסימפונית נאשוויל ארה"ב ובהמשך כיהן ככנר הראשי בתזמורת הסימפונית של צ'ארלסטון דרום קרוליינה ושל ג'קסון ויל פלורידה.
בשנת 1986 שב ארצה בהזמנתו של מאסטרו מנדי רודן, לכהן ככנר ראשי של הסינפונייטה הישראלית באר שבע וב1989 הוזמן על ידי מאסטרו נועם שריף לכהן ככנר הראשי ועוזר מנצח בתזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון.
ב1994 שב לסינפונייטה הישראלית באר שבע ככנר ראשי ומשנה למנהל המוסיקלי, והוא מכהן בתפקיד זה עד היום.
בשנים האחרונות מופיע כנגן ראשי אורח בתזמורות בספרד ובגרמניה. הוזמן להוביל את תזמורת בית האופרה "סן קרלו" בנאפולי. הוביל את תזמורת הפסטיבל הבינלאומי במקסיקו סיטי ומוזמן קבוע כמחליף בפילהרמונית הישראלית.
פרנסקי  מוזמן להופיע כסולן וכמנצח בארץ ובחו"ל ומרבה להופיע בהרכבים קאמריים. הוא לקח חלק בפסטיבלים חשובים כמו:  שלזוויק –הולשטיין בגרמניה, ארנן בשוויץ, כפר-בלום שבגליל ועוד.
פרנסקי הוא מטפל מוסמך בשיטת טיפול בילדים אוטיסטיים הנקראת "הומוריקה", המשלבת הומור ומוסיקה. 
בחמש השנים האחרונות, מרבה לעצב תכשיטים מזהב וכסף. ניתן לאתר את יצירותיו בפייסבוק, אך מרגש יותר לראות אותן "בלייב" – על נגני ונגניות התזמורת והנהלת התזמורת, מנצחים וסולנים אורחים, אשר עונדים את יצירותיו בגאווה!


דורון סלומון

נולד בישראל ובה גם החל את לימודיו המוסיקליים. בצעירותו למד פסנתר, קרן וגיטרה קלאסית.
ב1974- זכה במלגה מקרן התרבות אמריקה-ישראל ללימודים בחו"ל. למד בבי"ס המלכותי למוסיקה בלונדון, והתמחה בניצוח, הלחנה וגיטרה.  סיים לימודי הניצוח בהצטיינות. זכה פעמיים בפרס הניצוח ע"ש אדריאן בולט ובפרס תאודור שטיר.
באותה תקופה למד ניצוח בכיתות-אמן בהדרכת מאסטרו פרנקו פררה באיטליה, ועם לאונרד ברנשטיין בירושלים.
ב1979- זכה בפרס ראשון בתחרות ניצוח בחסות התזמורת הסימפונית ירושלים ובפרס ראשון בתחרות ניצוח יוקרתית בינלאומית בבזנסון (צרפת).
בישראל הצלחה זו הובילה להזמנתו לנצח על כל התזמורות, כולל התזמורת הפילהרמונית הישראלית. 
בצרפת הצלחתו הובילה להופעות רבות עם תזמורות כמו: פילהרמונית של אזור הלואר, פילהרמונית של רדיו צרפת, תזמורת ננסי, פילהרמונית של לוריין ועוד.
ב1980- נקרא להחליף את המנצח רוברט קרפט בפסטיבל ברלין. קונצרט זה זכה להצלחה גדולה שהובילה להזמנתו לנצח על תזמורת האופרה של פלרמו, האופרה של שטוקהולם, הסימפונית של גוטנבורג, תזמורת הרדיו במילנו, פילהרמונית של הלסינקי, תזמורות
קאמריות של סקוטלנד, פירנצה ומילנו, הסימפונית של במברג, האופרה של שטוטגרט ועוד.

בין 1984-1990 דורון היה יועץ מוסיקלי ומנצח ראשי בתזמורת הסימפונית של גוולבורג בשבדיה. 

בין  1993-1998 היה דורון סלומון מנהל מוסיקלי ומנצח ראשי  של התזמורת הקאמרית הקיבוצית ובשנים  1993-1996ניהל במקביל גם את התזמורת הפילהרמונית של מקדוניה.

בשנים 2003 - 1995 כיהן דורון כיועץ אומנותי ומנצח ראשי של התזמורת הפילהרמונית של פוגטלנד,גרמניה. עם תזמורת זה פתח  בין היתר את פסטיבל האביב בפראג בשנת 1996, ערך סיור מקיף בסין ובספרד,יזם את פסטיבל מוצרט בקפריסין וניצח על הכנר המהולל רוג'ארו ריצ'י במסע קונצרטים ליום הולדתו ה80.
בשנת 1999 חתם  דורון על חוזה הקלטות עם התזמורת במסגרתו  יצאו לאור תקליטורים עם טובי האומנים בעולם ביניהם גם רביעית הקרנות של תזמורת הגוונדהאוז מלייפציג.

כמו כן ניצח מאז על תזמורות כמו: הקמרית של ברלין, הסימפונית של ברזיל, הלאומית של קוויבק-קנדה, הסימפונית של נירנברג, הפילהרמונית של ווסטפליה,הפילהרמונית של וורוצלב, הפילהרמונית של לובלין,הפילהרמונית של קולומביה ,הסימפונית של קונספסיון,הפילהרמונית של בלגרד,מילנו קלאסיקה,הסימפונית של ניו זילנד , הסימפונית של סנטיאגו,ועוד…
בשנים 2003-2005 כיהן דורון סלומון כמנהל אומנותי של קבוצת "מוסיקה נובה" ובשנים 2004-2006 ניהל את תזמורת הבמה הישראלית-חולון.

בשנים-2013 - 2005  כיהן דורון כמנהל האומנותי ומנצח ראשי של תזמורת הסינפונייטה הישראלית-באר שבע, וכיום הוא ממשיך כמנצח אורח ראשי.

מאסטרו סלומון מרבה אף בשיתופי פעולה עם אומנים גדולים מתחומי מוסיקה שונים ומגוונים, כמו: ראול חאורנה-אומן הבנדונאון מאורוגווי, יאיר דלל, וירטואוז הגיטרה והמלחין מברזיל דניאל מורי, דניסוב ספסוב- וירטואוז בקוואל ( חליל בולגרי),אנסמבל שורולה-מוסיקה ברזילאית, אומני הכליזמר-גיורא פיידמן ודויד קרקאואר,וירטואוז הגיטרה והמלחין צ'יקו פיניירו מברזיל, הפסנתרן והמלחין הקובני רמון וואלה, הזמר הברזילאי דניאל קיימי ועוד...

מאסטרו סלומון הוא זוכה פרס אקו"ם לביצוע מצטיין עבור ביצועו ליצירתה של שולמית רן:   " הו הארובות" .
בשנת 2011 יזם דורון  קורס להכרת מוסיקה בשיתוף אוניברסיטת בן גוריון והסינפונייטה הישראלית ב"ש. הקורס מנה בשנתו הראשונה כ-60 סטודנטים, ומונה היום כ- 1400 סטודנטים.
הקורס כולל 7  מפגשים בסמסטר המורכבים כל אחד מהרצאה וקונצרט בתכנית מלאה של הסינפונייטה.
זוהי מסגרת ייחודית בארץ ובעולם, המאפשרת לקהל צעיר  לחוות מוסיקה קלאסית בצורה בלתי אמצעית ברמה הגבוהה ביותר. על יוזמה  זו ופעילותו המוסיקאלית בביצועי בכורה וביצועים חוזרים של יצירות ישראליות, בארץ ובארצות רבות אחרות ,זכה מאסטרו סלומון בפרס לנדאו 2011 .
בשנת 2017 זכה דורון  סלומון בפרס היוקרתי" גיטרת הזהב" מטעם פסטיבל "פיטלוגה" באלסנדריה-איטליה. הפרס הוענק לו על תרומתו כמנצח-גיטריסט.
באותה שנה אף הוכתר ב"יקיר פסטיבל צלילים במדבר" על תרומתו לפסטיבל לכבוד חגיגות ה-20 לקיומו, ובנוסף זכה בפרס "פרנק פלג" על תרומתו למוסיקה הקלאסית והישראלית.


זיו קוז'וקרו

מלחין, מנצח, מעבד, ופסנתרן. מוסיקאי רב תחומי הפעיל הן בשדה המוסיקה הקונצרטנטית והן
בשדה המוסיקה הפופולרית. את שירותו הצבאי עשה כמעבד, מנצח ופסנתרן בתזמורת ח"א. בוגר האקדמיה למוסיקה בירושלים. סיים בהצטיינות תואר שני בקומפוזיציה כתלמידם של המלחינים חיים פרמונט וצבי אבני. כמו כן, השתלם בקומפוזיציה אצל המלחינים פיליפ לרו (צרפת), פביאן פניסלו (ספרד) ואיבן פדלה (איטליה). את התואר השלישי בקומפוזיציה השלים באוניברסיטת בר-איל בהנחיית פרופ׳ בטי אולבירו, פרופ׳ גדעון לבינסון ופרופ׳ מיכאל וולפה.  בנוסף, סיים בהצטיינות תואר שני בניצוח כתלמידו של ד"ר יבגני צירלין והשתלם בכיתות האמן של פביאן פניסלו (ספרד), ושל פייר אנדרה וולד (צרפת).
כמלחין - יצירותיו בוצעו בארץ ובעולם במסגרות כגון פסטיבל MATA למוסיקה עכשווית בניו יורק,
פסטיבל  ISCM האירופי (של האגודה הבינלאומית למוסיקה עכשווית), פסטיבל ACL האסייתי, חג המוסיקה הישראלית, פסטיבל צלילים במדבר, תחרויות האביב, פסטיבל קול המוסיקה בגליל העליון, באולם ה Arnold Schönberg Center  בווינה, באולם ה Konzerthaus בברלין במסגרת פסטיבל Euro Classic , באולםה  Minoritensaal בגראץ-אוסטריה במסגרת פסטיבל Tonraum 21  למוסיקה חדשה ועוד. את יצירותיו ביצעו בין השאר: אנסמבל מיתר, Zeitfluss Ensemble (Austria),  הרביעייה העכשווית, אנסמבל טמפרה, הקאמרטה הישראלית ירושלים, הסימפונית הישראלית רשל"צ, הסינפונייטה הישראלית ב״ש, התזמורת הקאמרית הישראלית, סימפונט רעננה, אנסמבל סולני ת״א, הסימפונית הצעירה ווימאר-ירושלים, המנצחים מיכאל זאנדרלינג, עומר מ. וולבר, אבנר בירון, הפסנתרן עמית דולברג, אמן כלי הנקישה תומר יריב ועוד. יצירותיו יוצאות לאור במכון למוסיקה ישראלית (IMI) ובמרכז למוסיקה ישראלית (IMC).
כמנצח – זיו קוז׳וקרו מכהן כמנצח הבית בתזמורת הסינפונייטה הישראלית ב״ש עימה הופיע רבות
כמו כן, הופיע עם הקאמרטה הישראלית ירושלים, הקאמרית הישראלית, הסימפונית-חיפה, הפילהרמונית של בוטושאן ברומניה, הסימפונית אשדוד, הקאמרית הקיבוצית-נתניה, סימפונט רעננה, אנסמבל מיתר, אנסמבל זמרי מורן, תזמורת האקדמיה למוסיקה בירושלים ועוד. ניצח על הקלטות רבות בשדה המוסיקה הפופולרית ושיתף פעולה כמעבד, מפיק ופסנתרן עם בכירי האמנים בארץ, ביניהם: גידי גוב, דיויד ברוזה, אלון אולארצ׳יק, יהודה פוליקר, ערן צור, ריטה, ריקי גל, יוני רכטר, דודו טסה, רמי קלינשטיין, שלמה גרוניך, יהודית רביץ, יזהר אשדות, שלומי שבן, קובי אפללו, אברהם טל, דויד ד'אור, הראל סקעת, מיקי קם, מוריס אל מדיוני, אורי בשן, אביב גדג', ועוד.
כמעבד - כתב  למיטב ההרכבים הקאמריים והתזמורות בארץ, לרבות התזמורת הפילהרמונית
הישראלית, הסימפונית הישראלית רשל"צ, הסימפונית ירושלים, הסימפונית חיפה, הקאמרית הישראלית, סימפונט רעננה, הסינפונייטה הישראלית ב״ש, הקאמרית נתניה - הקיבוצית, אנסמבל סולניי ת"א, אנסמבל מיתר, אנסמבל טמפרה, ביג באנד ת״א ועוד.
זיו קוז׳וקרו זכה בפרס ראש הממשלה לקומפוזיטורים 2015, בפרס הסינפונייטה הישראלית לניצוח
2009, במלגות הצטיינות מטעם האקדמיה למוסיקה בירושלים 2005-2007, במענק אקו״ם עבור הצטיינות בתחום העיבוד והקומפוזיציה 2002, ובפרס ״תמוז״ - טקס פרסי תעשיית המוסיקה הישראלית, בקטגורית נגן השנה לשנת 2000.
ד״ר קוז׳וקרו הינו חבר סגל המרצים הבכיר באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, נמנה על חבר הנאמנים לפרס ראש הממשלה לקומפוזיטורים, ומכהן כחבר במועצה המנהלת של איגוד הקומפוזיטורים הישראלי.פרופ' מיכאל וולפה – מלחין
פרופ' מיכאל וולפה הוא מוסיקאי יוצר ואיש חינוך. יליד תל-אביב  1960. ראש החוג לקומפוזיציה וניצוח, מייסד ומנהל אמנותי של "חג המוסיקה הישראלית"  ופסטיבל "צלילים במדבר". מלחין הכבוד של הסינפונייטה הישראלית באר-שבע. חבר  קיבוץ שדה-בוקר,  משנת 1982. בסוף שנת 1985 החל את לימודיו באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, ולאחר השלמת תואר בוגר ותואר אמן בקומפוזיציה המשיך ללימודי תואר שני בתיאוריה מוסיקאלית ובקומפוזיציה באוניברסיטת קיימברידג' באנגליה. בשנת 2007 השלים וולפה את עבודת הדוקטורט שלו במוסיקולוגיה, באוניברסיטה העברית בירושלים, בהנחייתו של פרופ' יהואש הירשברג.     בשנת 2012 מונה לפרופסור באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. בין מוריו נמנים: פרופ' חיים אלכסנדר, פרופ' צבי אבני, פרופ' מרק קופיטמן ופרופ' אלכסנדר גהר.
כיוצר עסוק וולפה מזה למעלה מעשור בכתיבת מוסיקה קונצרטנטית, שסגנונה מחבר מזרח ומערב, תוך שימת דגש על הקו המלודי ועל השפעת מנגינות עממיות ושירים עבריים על המרקם וההרמוניה. גם ביתו שבמדבר מהווה מקור השראה חשוב בבחירת טקסטים, ובאווירה המאפיינת חלק נכבד מיצירותיו.
בשנת 1997 זכה וולפה בפרס ראש- הממשלה לקומפוזיטורים, בשנת 1998 זכה בפרס אקו"ם ליצירה סימפונית (פרס מנחם אבידום) ובפרס מפעל חיים במוסיקה לשנת 2009. בשנת 2010 הוענק לו פרס רוזנבלום לאמנויות הבימה מטעם עיריית תל-אביב על תרומתו למוסיקה הישראלית כיוצר וכמנהל אמנותי של פסטיבל 'צלילים במדבר' ושל חג המוסיקה הישראלית. 
וולפה כותב למגוון רחב של הרכבים - סימפוניים, קאמריים, ווקאליים וסולניים. מחזור הפואמות הסימפוניות 'שירים על ארץ', שעריכתן לתזמורת קאמרית גדולה הושלמה בימים אלה, כולל שש יצירות, בהשראת המחזור 'מולדתי' של המלחין הרומנטי הצ'כי בדז'יך סמטנה. הפואמה 'הרהורים', שתבוצע במופע הערב, היא הראשונה במחזור.


 

 

«נובמבר 2019»
אבגדהוש
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 2223
24 25 26 27 28 29 30
הודעות שוטפות

כתובתנו:
המשכן לאמנויות הבמה,
שד´ רגר 41 באר-שבע.
טלפון: 08-6266422
פקס: 08-6266421