נשמח לחזור אליך, הסינפונייטה

העונה ה- 45

הסינפונייטה הישראלית באר-שבע ברפרטואר מוסיקלי מגוון וייחודי לשוחרי המוסיקה בכל הגילאים. המנהל המוסיקלי והמנצח יוסטוס פרנץ ימשיך להוביל את התזמורת בעונה ה-45 שלה, שתפתח רשמית ב-26 באוקטובר 2017.

בקונצרט הפתיחה החגיגי תבצע התזמורת את יצירתו של היידן "בריאת העולם" עם מקהלות וסולני אופרה בין לאומיים.

במסגרת הסדרה הקלאסית יתקיים במהלך חודש מרץ אירוע הדגל של התזמורת - פסטיבל "אביב קלאסי בנגב" שהפך כבר למסורת שנתית בהשתתפות מנצחים אורחים מהארץ ומהעולם. השנה, התזמורת מקדישה את הפסטיבל ליצירותיו של בטהובן ומציעה חגיגה מוסיקלית יוצאת דופן.

הסדרה הקלאסית הקלה צלילים מהגלובוס תהיה השנה מגוונת מתמיד, עם שילובים מוסיקליים, אמנים ויצירות מרחבי העולם. הסדרה תפתח בקונצרט "פניני האופרה" בו יהיו טעימות וקטעים נבחרים מתוך אריות מוכרות ואהובות. הקונצרט הוא חלק ממיזם מיוחד: הסינפונייטה מעבירה לקהל את זכות בחירת רפרטואר קונצרט הנעילה של הסדרה הקלאסית (בחירה באחת מהאופרות הידועות מאת מוצרט, שקטעים נבחרים מתוכן יבוצעו בקונצרט הפתיחה של סדרת צלילים מהגלובוס).
בהמשך העונה נארח רקדני הפלמנקו של להקת "קומפאס" בקונצרט "קלאסיקו אספניול" בניצוח דורון סלומון,  נפליג לערב יווני אותנטי עם המנצח היווני חריס איליאדיס בהופעת בכורה בישראל, ניגע במוסיקה גיאורגית עם להקת "קולן" בקונצרט "גיאורגיה באהבה", נבלה בערב צועני ונחתום את העונה עם היוצרים הגדולים של רוסיה.

בסדרה הישראלית נגלה מה קורה כשהקלאסי והפופ נפגשים על במה אחת...בניצוחו של גיל שוחט. השנה, יתארחו על במת הסינפונייטה הזמרים והיוצרים: דני סנדרסון, מארינה מקסימיליאן, מירי מסיקה, קרן הדר ויניב ד'אור יגישו קונצרט מחווה מרגש לשירי אריק אינשטיין.

המנצח ואמן כלי ההקשה חן צימליסטה ממשיך להפתיע בסדרת קונצרטים שהיא חוויה תרבותית מרתקת לכל הגילאים: הסדרה לכל המשפחה המשלבת לצד המוסיקה גם חוויה חושית של מחול, וידיאו ארט, קולנוע ומשחק.  הקונצרט הראשון של הסדרה יעסוק בסיפורי עמים ומקצבים, נצא למסע מרתק של קצב ותנועה עם השחקן והיוצר פיודוך מקארוב לקונצרט המשלב דרמה, ליצנות ומוסיקה קלאסית. נכיר את קונצרט מחזמר, בביצוע רקדנים וזמרים מתיכון האקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים. נפגוש את אלאדין, בית הים הקטנה ועוד דמויות מסרטי קולנוע אהובים בקונצרט מהסרטים ונסיים את העונה בפגישה של פטר והזאב עם פרחי-נגינה מחוננים מרחבי הארץ.

הסינפונייטה תמשיך לקיים מפגשי תרבות במסגרת סדרת "הקונצרט המשוחח" עם העיתונאי, המבקר וחוקר המוסיקה יוסי שיפמן.
בנוסף, גם השנה מאות סטודנטים מאוניברסיטת בן –גוריון והמכללות האקדמיות באזור  יפקדו את אולם הקונצרטים  בסדרה הייחודית מסוגה בארץ, המשלבת חוויה תרבותית עם נקודות זכות אקדמיות.

קלאודיה צובל, מ"מ מנכ"ל הסינפונייטה: "הסינפונייטה היא הדגל המוסיקלי של הדרום ומהווה חלק בלתי נפרד מהתנופה וההתפתחות בנגב. מעבר ליצירה והעשייה האמנותית, אנו משקיעים רבות בהעמקת הקשר עם הקהילה. הסינפונייטה מטפחת את חינוכו המוסיקלי של הדור הצעיר ומופיעה בפני ילדים, בני נוער וסטודנטים ברחבי הנגב"

פרסום ראשון :15/07/2017 12:53:06
עדכון אחרון :15/07/2017 12:56:28
«פברואר 2018»
אבגדהוש
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
הודעות שוטפות
"מאוצרות רוסיה" הערב בקרית גת
משרות פנויות
לפרטים...

כתובתנו:
המשכן לאמנויות הבמה,
שד´ רגר 41 באר-שבע.
טלפון: 08-6266422
פקס: 08-6266421