נשמח לחזור אליך, הסינפונייטה

פרס ראש הממשלה למלחין הבית של הסינפונייטה הישראלית באר-שבע

אורי ברנר, מלחין הבית של הסינפונייטה הישראלית באר-שבע נבחר לקבל את פרס יצירה לקומפוזיטורים מטעם ראש הממשלה לשנת תשע"ז במסגרת חג המוסיקה הישראלית. הטקס יתקיים ביום ב' (25/9/17) ב"אלמא" מרכז אמנויות, זכרון יעקב.

רגע לפני פתיחת העונה החדשה של הסינפונייטה הישראלית באר-שבע, מלחין הבית של התזמורת, אורי ברנר, נבחר להיות בן הזוכים לפרס יצירה לקומפוזיטורים מטעם ראש הממשלה לשנת תשע"ז. ברנר יליד מוסקבה, משנת 2008 מכהן כמלחין הבית של הסינפונייטה. כמו כן, מכהן כמנהל המוזיקלי של תיאטרון מיקרו בירושלים 2016 וכמנהל קונסרבטוריון "רון שולמית" בירושלים.
ברנר למד במוסדות מוזיקליים מובחרים ברוסיה גרמניה, הולנד, בעל תואר דוקטור מאוניברסיטת בר-אילן. ברנר משלב ביצירותיו בין התרבויות וזרמים מוזיקליים שונים החל מהמסורת הרוסית של המאה עשרים, דרך מוזיקה אירופאית עכשווית ועד למוטיבים יהודיים וג'אז, כל זה בדגש על החוויה הבלתי אמצעית של המאזין. ברנר כתב קרוב למאה יצירות בז'אנרים שונים ולהרכבים מגוונים, מקטעים לפסנתר סולו ומוזיקה קאמרית עד לסימפוניות וקונצ'רטי לכלים שונים.
הקשר של ברנר עם הסינפונייטה הישראלית באר-שבע התחיל לפני כעשור, ביוזמתו של  מאסטרו  דורון סלומון (ששימש אז כמנהל המוסיקלי של התזמורת). מיד עם כניסתו לתפקיד כמלחין הבית של התזמורת, השתתף ברנר כסולן בביצוע בכורה של הקונצ'רטו מס' 2 לפסנתר ולתזמורת- פרי עטו.
ברנר ביצע עד כה עיבודים רבים לתזמורת, הבולטים שבהם: התזמור החדש ליצירה "כרמינה בוראנה" והלחנת אגדה מוזיקלית "מרק תזמורת" קונצרט דו לשוני ייחודי.
השופטים נימקו את בחירתו של אורי "יצירותיו של אורי ברנר פורשות מנעד יוצא דופן המהדהד ומתיך סגנונות וסוגות מוזיקליים לאורכן. ולרוחבן של המאות התשע-עשרה והעשרים. כתיבתו היצירתית כמו גם אוּמנותו נסמכות על אופק תרבותי, סוגתי וסגנוני רחב, המבקש לתזמר, לעדכן ולשאול את הישגי העבר המוזיקלי לכדי אמירה פרשנית בהווה כתוצאה מכך מתהוות ביצירותיו של ברנר תרכובות מוזיקליות מרעננות המאתגרות תדיר את מושג האותנטי".
ההודעה על זכייתו של ברנר ריגשה את הנהלת וחברי התזמורת. מ"מ מנכ"ל התזמורת, קלאודיה צובל מסרה "אורי מלווה אותנו שנה שביעית ברציפות כמלחין הבית של התזמורת, הוא חלק משמעותי ממשפחת התזמורת. יצירות ועיבודים שלו בוצעו על ידי התזמורת וזכו לתגובות חמות מהקהל. הבשורה על זכייתו בפרס תפסה אותנו ממש רגע לפני ביצוע יצירה שכתב לקונצרט מיוחד לילדים ולכל המשפחה. אנחנו נרגשים בשבילו ובטוחים שזה רק פרס אחד מני רבים שמחכים לו בהמשך הדרך".

פרסום ראשון :24/09/2017 23:23:10
עדכון אחרון :24/09/2017 23:24:05
התחבר בקליק
«נובמבר 2017»
אבגדהוש
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 2021 22 23 24 25
26 27 28 29 30